♥ SAGLIK KOSESI ♥
♥ BIZDEN KARELER ♥
♥ YEMEK LISTESI ♥

OYUN GRUBU

6 YAŞ 6 Playgroup , 2 – 2,5 yaş grubu ( 24 - 30 aylık ) çocuklara, hafta içi 3 günü, 2 saat eğitim verilmektedir.Guruplarımızı Anasınıfı mezunu öğretmenleri yürütmektedir

PLAY- GROUP FARKI NEDİR?

Play- group , 24-30 aylık çocukların , anne kucağından ayrılıp artık sınıf içinde bir eğitmenle beraber vakit geçirmeye doğru attıkları ilk adımdır. Çocuklar ve anneler/ bakıcı ablalar, çocuğun alışma sürecine göre , birkaç haftayla birkaç ay arasında değişen süre zarfında 6 YAŞ 6 play group’ta beraber vakit geçirmektedirler. Alıştırma dönemi tamamlandıktan sonra çocuklar play group'ta sadece eğitmenlerin gözetiminde kalabilmektedirler. Bu süre boyunca çocukların bilişsel ve dil gelişimleri desteklenmektedir. Çocuklar yeni kelimeler öğrenme , kendi isteklerini daha iyi ifade etme, tuvalet eğitimi , bir grup bütünlüğü yakalayıp beraber oyun oynama , beraber yemek yeme, birbirleriyle iletişime girme gibi alanlarda gelişim göstermektedirler.

Play group öğetmenini en mutlu edecek durum da çocukların hızla büyüdüklerini görmektir.


3-6 YAŞ ETKİNLİKLERİMİZ


■ Serbest Oyun
Serbest oyunlar ilk alıştırma döneminde anneler ile birlikte sınıftaki ilgi köşelerinde veya bahçede öğretmen eşliğinde oynanır..

Oyun zamanı çocuklarımızın tüm gelişim alanlarının desteklendiği değerli bir zaman dilimidir. Bu düzende hazırlanmış olan oyun odalarında çocuklar tercih ettikleri köşelerde eğitimci desteği doğrultusunda oyunlar oynarlar.

■ Anadili Etkinliği
Parmak oyunları, tekerleme, hikaye ve masal anlatımı, yıllık program dahilindeki konular ile ilgili eğitici kitapların okunması ,görsel materyallerin izletilmesi gibi aktiviteler yapılır.

■ Sanat Etkinliği
Yıllık program dahilindeki konuları pekiştirici , küçük motor kas gelişimini destekleyici hamur, yırtma-yapıştırma, pastel boya , kuru boya , sulu boya çalışmaları ,makas kullanma aktiviteleri yapılır.

Makas ile yapılacak aktiviteler çocukların kas gelişimleri takip edilerek yıllık programın sonuna doğru yaptırılmaya başlanır.

■ İngilizce
İngilizce öğretmeni eşliğinde ingilzceye ısınmayı destekleyen çalışmalar yapılır.

■ Drama-Dans-Müzik
Konuları pekiştirici şarkılar dinleyerek ve eşlik ederek, müzikli dramatizasyonlar yapılır, müzik eşliğinde çeşitli oyunlar oynanır.

■ Mutfak Etkinliği
Minik eller mutfakta … Bir çok kavramı tanıma fırsatı yaratan mutfak etkinliğinde çocuklar hem eğleniyor, hem öğreniyor , hem de farklı lezzetlerin tadıldığı eğlenceli bir zaman dilimi geçiriyorlar.

■ Oyun
Grup öğretmenleri eşliğinde çocukların yaş seviyelerine uygun hareketli ve sakin oyunlar oynanır.

(tavşan kaç-kırmızı balık-kim yok? Vs. )

■ Yemek
Tüm gün programa katılan çocuklarımız için sabah kahvaltısı-öğle yemeği -ikindi kahvaltısı ; yarım gün okulumuza katılan çocuklarımız için sabah kahvaltısı ve öğle yemeği servis edilir. Yemek saatinde çocuklarımız lezzetli yemekleri yerken grup ile birlikte yemek masasına oturma ,sıra bekleme, sofra kurallarına uyma gibi becerilerini de geliştirirler.


OKULA ALIŞMA DÖNEMİ

Anne, baba ya da çocuğun güvendiği bir kişi, çocukla birlikte okulda bulunabilir. Zaman içerisinde, çocuk ve öğretmenleri arasında sevgi, saygı ve güvene dayalı bir ilişki gelişir. Bu ilişki kurulduğu anda çocuk, anne ve babasından ayrılıp okulda tek başına kalmaya hazır hale gelir. Bu dönemin gereğinden fazla uzaması halinde eğitimcilerimiz ile birlikte etkili çözüm yolları aranır.

Linkler

Neden Biz?
Genel Bilgiler
Oyun Grubu
3-6 Yaş Eğitim Programi
Hazırlık Sınıfı
Okul Muduru
Fotograf Galerisi
Iletisim
Doğum Günü
Makaleler

Etkinlik ve Haberler

Haydi Çocuklar TİYATRO Oyunu İZLEMEYE
2 yaş PLAY OYUN GURUBUMUZ açıldı