♥ SAGLIK KOSESI ♥
♥ BIZDEN KARELER ♥
♥ YEMEK LISTESI ♥

3-6 Yaş Eğitim Programı

Amacımız;

Klasik anaokulu kalıplarından çıkarak çocukların,yaparak, yaşayarak ve yaşının getirdiği gelişim hedeflerini kazanmaları hedeflenmiştir.

MÜZİK

Çocuklarda var olan ritim duygularını arttırmaya yönelik ritim çalgıları kullanılarak hem söyleme hem de ritim aletini kullanarak eş zamanlı koordinasyon gelişimlerini desteklemeye yönelik çalışmalar

DRAMA

Çocukların yaratıcı potansiyellerini ortaya çıkarıcı, özgüvenlerini pekiştirici, jest, ses, mimik ile ifade edebilecekleri, çeşitli roller oynayarak sosyal simülasyonları da gerçekleştirebilecekleri çalışmalar yaptırmaktadır.

HAREKET VE KOORDİNASYON EĞİTİMİ

Hareket ve koordinasyon eğitimleri ile çocuklarımızı erken yaşlarda sağlıklı yaşamın en temel koşulu spor konusunda bilinçlendirmeyi, sporu yaşamlarının ayrılmaz bir parçası olduğunu göstermeyi hedefliyoruz.

ANADİLİ-FEN&DOĞA

Bilişsel gelişimi destekleyen deney çalışmaları çevre gezileri,gruplama eşleştirme,kavramlar ve sayı çalışmalarını içine alan High-Scope (Aktif öğrenme) Gems (Fen-Matematik) Scamper (Farklı düşünme)ve Reggio Emilia(Yaşayarak öğrenme) eğitim programları uygulanmaktadır.

OYUN

Aktif Öğrenme Eğitim Sistemine'ne uygun olarak hazırlanmış evcilik,blok,puzzle,tamir,tırmanma ve hareketli oyun köşeleriyle donanımlı oyun sınıfında planlı veya serbest oyunlar oynanmaktadır.

İNGİLİZCE

Hafta da 3 gün 3 saat ingilizce çalışmaları yapılmaktadır.

MUTFAK ETKİNLİKLERİ

Birçok kavramı tanıma fırsatı yaratan bu etkinliğimizde çocuklarımız ile küçük gruplar şeklinde mutfak malzemelerini tanımak ile başlayan çalışmalarımız farklı malzemelerin biraraya gelerek farklı lezzetler oluşturması ile devam eder.Sunum ayrıca önemlidir.

EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ

Okulumuzda çocuklarımızın gelişim özellikleri dikkate alınarak ,gelişen çağa uygun karma eğitim programı uygulanır.

■ High-Scope (Aktif Öğrenme)
'Yaşayarak öğrenme 'olarak tanınan aktif öğrenme ;çocukların ,deneyimleriniyorumlayarak yeni fikirler ve anlayışlar geliştirdiği bir öğrenme şeklidir .

■ Scamper (Farklı Düşünme)
Farklı düşünme etkinlikleridir .Farklı düşünme ,hayal kurma,yaratıcı düşünmesezgilerini kullanarak ürünler" ortaya koyma becerilerini geliştirir.

■ Gems (Matematik-Fen&Doğa)
Etkili fen ve matematik etkinliklerini sınıflara taşıyan kalitali ve esnek programdır.

■ Reggio Emilia (Proje tabanlı eğitim)
Reggio Emilia yaklaşımı çocuğu aktif kılan ,bildiklerinden yola çıkarak yeni bilgilerle farklı bakış açılarının kazandırıldığı eğitimsel çalışmalardır.

Linkler

Neden Biz?
Genel Bilgiler
Oyun Grubu
3-6 Yaş Eğitim Programi
Hazırlık Sınıfı
Okul Muduru
Fotograf Galerisi
Iletisim
Doğum Günü
Makaleler

Etkinlik ve Haberler

Haydi Çocuklar TİYATRO Oyunu İZLEMEYE
2 yaş PLAY OYUN GURUBUMUZ açıldı